0
Your Cart

Top specializované bary

V Praze najdeme opravdu mnoho dobrých barů. Těch béčkových ještě víc, ale ty necháme na jindy.  Dneska Vás chceme vzít na skleničku po tradičních pražských barech, které se specializují na kategorii alkoholu, dobrou úroveň servisu a máme je odzkoušené z vlastní praxe. Prostě místa, kde můžete ochutnat něco dobrého a budete se tam cítit dobře. 

Bartida

Začněme kategorií, která nyní táhne. Tou je rum. Podniků s velkou nabídkou rumů je celá řada. Ne však všude k tomu umějí udělat dobrý cocktail nebo správně rum doporučit. Určitě podnik, který umí spojit obě tyto věci je La Casa de La Havana vieja v Opatovické ulici. Tento rodinný podnik Vás přenese na Kubu a zapomenete na všechny strasti života. Fenomenální selekce rumů a úžasné drinky.
Z podobného soudku rumu je podnik Rum House v Žitné ulici. Tento roztomilý podnik v sobě ukrývá tolik lahví rumu, že nechápete, kam to všechno ještě dávají. Na dlouhé zimní karibské večery jako stvořený. Pokud byste chtěli zůstat na Královských Vinohradech, je zde živější podnik Ron Bar Cafe. Na Praze 1 cocktailová legenda Hemingway bar. Oba tyto podniky mají krásnou selekci třtinového destilátu. 

Kam za dobrou skleničkou whisky? Opět na Vinohradech (tuhle část Prahy máme rádi) se nachází privátní klub Whisky&Kilt. Pokud sem zavítáte, dostane se Vám nejvíce zábavná a erudovaná přednáška o whisky, jakou můžete zažít. O výběru whisky netřeba hovořit. Vezměte si měsíc dovolené a dvoje játra. Pak možná zvládnete nějakou část zdejší rozsáhlé kolekce ochutnat.
Další zajímavá zastávka bude Jindřišská věž, kde se nachází Whiskeria. Tento podnik Vás vtáhne do historického Skotska svojí atmosférou a whiskovou nabídkou. Na Praze 1 ještě zůstaneme. Pokud půjdete whisky tour, zavítejte do Bar and Books Týnská. Čeká na Vás hezká, romantická atmosféra a příjemná selekce whisky. 

Koho láká destilát z agáve, musí určitě zaskočit do jednoho z podniků Las Adelitas. Spíše než množstvím nabídky, Vás zaujmou kvalitou, a hlavně super cool atmosférou. A určitě také kuchyní. Vsadíme naše sombrera, že Vám zde bude chutnat. 

I když gin tonik v dnešní době dostanete na každém rohu, podnik, který se zaměřuje na gin samotný a také na gin tonik, je vinohradská legenda Zanzi bar v Anglické ulici (na těch Vinohradech je prostě všechno). Zde si můžete vychutnat mnoho GéTéček v dobré a uvolněné náladě. 

Milovníkům Cognacu bychom určitě doporučili návštěvu podniku U Staré Studny. Tento historický prostor na Malé straně nabídne překvapující poklady ve svých poličkách. 

Co když budete chtít vzít svoji drahou polovičku nebo levnou půlku někam za bublinou? Jasná volba je L‘ Fleur Bar na Praze 1. Kromě skvostných cocktailů Vám jistě doporučí i skvělou Champagne. Nabídka je zde opravdu široká. To samé platí o legendě za rohem od Pařížské ulice, Bugsy’s baru. Cocktaily na jedničku a Chapagne na tisícovku. Tedy na tisíce různých způsobů. 

Neradi bychom na někoho zapomněli, jenže v Praze je tolik úžasných cocktail barů, které mají širokou nabídku lahví, kterou není v lidských silách za jeden večer ochutnat. Takže ať už zavítáte kamkoliv, jistě objevíte něco zajímavého a nového. Třeba to nebude láhev, ale noví přátele nebo Vaše femme fatale. Barové dlouhé noci jsou plné zajímavých okamžiků. 

P.S. potkáme se na baru. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *